محصولات

مراحل ثبت سفارش درخواست تکثیر گونه جدید گیاهی

1) ثبت سفارش از محصولات تولیدی شرکت زیست‌فناوران نوین گیتی ژن پس از عقد قرارداد امکان‌پذیر است.

2) شرکت زیست‌فناوران نوین گیتی ژن آمادگی خود را در جهت تولید انبوه گیاهان مورد نظر مشتریان عزیز -که در لیست ارائه شده وجود ندارند- اعلام می‌کند. به این منظور مواد اولیه (بذور، قلمه، ریزوم یا گیاه کامل) بایستی از طرف مشتری برای شرکت ارسال گردد. پس از دریافت نمونه گیاهی، مطالعات اولیه بر روی گیاه آغاز می‌شود. سپس، مراحل اولیه تولید دانش فنی، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در نهایت نتایج بررسی، به اطلاع مشتری خواهد رسید و پس از توافقات حاصل، قرارداد تولید منعقد می‌گردد. لطفا توجه داشته باشید که یک فرایند موفق در کشت بافت ممکن است در بازه زمانی 3 تا 12 ماه انجام شود.

بر اساس پایبندی به اصول اخلاقی شرکت زیست‌فناوران نوین گیتی ژن، مواد گیاهی مختص به هر قرارداد منحصرا مربوط به طرف قرارداد بوده و امکان فروش آن به سایر افراد وجود ندارد.  

در صورت تمایل درخواست خود را اطلاع دهید، ما با افتخار اطلاعات مربوطه را به شما ارائه می‌دهیم.

خواهند گرفت.

برای دریافت فایل محصولات شرکت زیست فناوران نوین گیتی ژن کلیک کنید.

فرایند کشت بافت

کشت بافت یا ریزازدیادی شامل انتخاب بخشی از گیاه، استریل کردن و در نهایت رشد آن در یک محیط مناسب تحت شرایط استریل است. به‌منظور آشنایی بیشتر، به‌طور مختصر مراحل مورد نیاز در زیر عنوان می‌شود:

1) استقرار اولیه

اولین مرحله کشت بافت، فرآیند استریل کردن ریزنمونه، کشت آن ر محیط کشت و بررسی آلودگی‌های باکتریایی یا قارچی است. این یک مرحله حیاتی در کل فرایند کشت بافت است. زیرا ریزنمونه با آلودگی به‌خوبی رشد نخواهد کرد و همچنین ریزنمونه از یک فرآیند استریل بسیار قوی زنده نمی‌ماند. به همین سبب به دست آوردن یک ریزنمونه زنده و سالم اولین و مهم‌ترین مرحله در فرایند کشت بافت است که می‌تواند موفقیت یک برنامه تکثیری را به میزان بالایی تضمین کند. به‌طور کلی میزان موفقیت در مرحله استقرار می‌تواند از 0 تا 90 درصد بسته به نوع گیاه، شرایط رشد و تعداد گیاه دریافتی باشد.

واحد تحقیق و توسعه شرکت زیست ‌فناوران نوین گیتی ژن، برای به حداکثر رساندن موفقیت خود، مطالعات گسترده و تخصصی در مورد گیاهان مربوطه، انجام خواهد داد.

2) تکثیر

پس از به دست آوردن یک برنامه موفق استقرار، تمرکز و بررسی بر روی تکثیر ریزنمونه‌های سالم آغاز می‌شود. در طول این مرحله، متغیرهای مختلفی برای یک دانش فنی تکثیر با سرعت و تعداد بهینه مورد آزمایش قرار می‌گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

همانند مرحله استقرار، مطالعات و بررسی های وسیعی در مورد گیاه مورد تقاضا، برای تعیین دانش فنی مناسب تکثیر انجام می‌شود. در مواردی، نیاز به آزمایش‌های متعددی برای به دست آوردن یک دانش فنی موفق خواهد بود. میزان تکثیر (تعداد شاخه‌های جدید از یک شاخه به‌طور متوسط در هر 4 هفته) پس از آزمایش‌های لازم محاسبه می‌شود.

3) تولید ریشه

پس از بررسی های لازم، به‌منظور ریشه‌زایی گیاهچه‌های تکثیر شده، تعدادی از آن‌ها به مدت 4 تا 6 هفته بر روی محیط مناسب القای ریشه قرار خواهند گرفت. سپس گیاهچه‌های ریشه‌دار شده باکیفیت مناسب بعد از سازگاری در اختیار مشتری قرار خواهند گرفت.

برای دریافت فایل محصولات شرکت زیست فناوران نوین گیتی ژن کلیک کنید.